Detay

Deri ve Zührevi Hastalıkları (Cildiye) Uzmanı

          Dermatoloji, deri ve mukoza hastalıklarının tanı ve tedavisi ile ilgilenen bilim dalıdır. Deri ekleri olarak tanımlanan saç ve tırnak hastalıkları da dermatolojinin ilgi alanına girer. Dermatolojinin ilgilendiği bir başka konu ise ‘Zührevi’ yani ‘Cinsel Yolla Bulaşan’ Hastalıklar’dır. 

Polikliniklerimizde  küçük cerrahi işlemler, allerji nedenini saptamaya yönelik testler, mantar  testi, elektrokoterizasyon, sıvı nitrojen ile kriyoterapi (dondurma tedavisi), terleme ve anti-aging amaçlı Botox uygulaması ve ciltaltına dolgu maddesi yerleştirme yapılabilmektedir.

Kozmetik Dermatoloji bölümümüzde başta kırışıklıklar olmak üzere leke ve izler; peeling, kryoterapi, botox ve dolgu maddesi enjeksiyonları ile tedavi edilmektedir.

 

Dermatoloji Bölümümüzün ilgi alanına giren hastalıklar;

 

 

Güzellik ünitemizde gerçekleştirdiğimiz uygulamalar;

 

 

Lazer Epilasyon:

 

 

          Lazer epilasyon vücutta istenmeyen tüylerin lazer ışığı kullanılarak yok edilmesi yöntemidir. Kıl ve kıl köküne düşen lazer ışını, ısı enerjisine dönüşerek kıl kökünü tahrip eder. Kıl kökü yok edilerek kalıcı epilasyon sağlanmış olur. Ortalama 4-8 hafta aralıklarla yapılır ve 5-6 seans ile kalıcı epilasyon sağlanır. Cilt bakım ünitemizde bu uygulama aleksandrite ve diyot lazer olmak üzere iki ayrı lazer cihazı ile yapılmaktadır.

Botoks ve Dolgu:

 

          Botoks göz çevresi, alın ve kaş arasında, yaş ve mimiklere bağlı oluşan kırışıklıkları açmak için kullanılan estetik bir uygulamadır.

Enjeksiyonla yapılan 10-15 dakikalık bu uygulamadan sonra göz çevresi, alın ve kaş arasındaki mimiklere bağlı çizgi ve kırışıklıklar 4-6 içerisinde kaybolur. 6 ay arayla tekrarlanan uygulamalardan sonra yüzün üst kısmındaki tama yakın düzelmesi sağlandığı gibi daha fazla derinleşmesi de tümüyle önlenmiş olur.

Dolgu özellikle nazolabial oluk dediğimiz burundan ağız köşelerinde doğru uzanan çizgilerin düzeltilmesi ve derinleşmesinin engellenmesi için yapılan estetik bir uygulamadır. Kaş arası ve göz çevresindeki çok derin çizgilerin düzeltilmesi için de kullanılabilir. Hyaluronik Asit içeren jel kıvamındaki, insan bağ dokusu ile özdeş dolgu materyali, ihtiyaç duyulan bölgelere enjeksiyon şeklinde uygulanır.

 

Kimyasal Peeling :

 

          Kimyasal peeling en fazla leke, iz ve kırışıklık tedavisi için kullanılmaktadır. Deriye soyucu ve cildin derin tabakalarına nüfuz ederek iyileştirici etki gösteren solüsyon sürülerek işlem gerekleştirilir.

 

Mezoterapi:

 

          Mezoterapi, az miktardaki ilacın problemli bölgelere direkt olarak verilmesi şeklinde tanımlanmıştır. İlacın yalnızca problemli bölgeye verilmesi etkinliği artırırken yan etkileri de en aza indirgemektedir.

16 – 75 yaş arası sağlıklı tüm erişkinlere mezoterapi uygulanabilir. Bölgesel yağlanma, selülit, saç dökülmesi, cilt gençleştirme başlıca kullanım alanlarıdır.

 

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi:

 

          Son yıllarda lazer tedavileri çok büyük aşama kaydetmiştir. Günümüzde lazerler pek çok alanda güvenle kullanılmaktadır. Bu gelişmeler özellikle bacak varislerinin mavi ve kırmızı renkte olanlarında, yüzde ve vücudun herhangi bir yerindeki damar genişlemelerinin lazerle tedavisini olanaklı kılmıştır. Lazerle tedaviler gittikçe popüler olmaktadır. Çünkü yan etkileri çok azdır ve tedaviden hemen sonra hastanın, günlük aktivitelerine dönmesi mümkündür.

Tüm hakları Özel Aksaray Hastanesi Aittir.
Son Güncelleme Tarihi 22.04.2019
Site Creation & Technology by BluePrint Digital Solutions